ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО

ГРАД НА СОНЦЕТО,
ТРАДИЦИЈАТА
И СРЕЌАТА!Please update your Flash Player to view content.

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 11.ГОДИШНИНАТА ОД ТРАГИЧНО ЗАГИНАТИОТ ПИЛОТ ИГОР ЃОРЕВСКИ-ХЕКТОР

Со полагање на свежо цвеќе денес ќе биде одбележана 11.годишнината од трагичното загинување на гевгелиски пилот Игор Ѓоревски-Хектор, во хеликоптерската несреќа кај Блаце. 

Игор Ѓоревски беше еден од 11 трагично загинати припадници на воздухопловните сили на АРМ во хеликоптерската несреќа, која точно пред единаесет години се случи кај Блаце.

Почит на трагично загинатиот гевгелиски пилот пред спомен обележјето во паркот кај Народниот театар, покрај претставниците на семејството, ќе му оддадат градоначалникот на општина Гевгелија Сашо Поцков, делегации на политичките партии, на здруженија и од другарите. Полагањето на свежи цвеќе на спомен-бистата е закажано во 12 часот.

 

БИЗНИС ПОНУДА

КУЛТУРА

ТУРИСТ ИНФО

АКТУЕЛНО

_____________________
 

НАРЕДНИ НАСТАНИ

_____________________